AKTÜEL OSGB olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen İş Güvenliği Uzmanı sertifikasına sahip A.B.C sınıfı iş güvenliği uzmanlarımızla ve İşyeri Hekimlerimizle iş yerlerinde mevzuatlara uygun olarak gerekli çalışmaları yapmak için,

Bilimsel ve teknolojik açıdan hızlı ve sürekli kendini geliştiren; bağımsızlık, tarafsızlık, gizlilik anlayışıyla hareket eden; uygun metot, cihaz ve uzman personeli ile, hatasız, profesyonel çalışmayı, zamanında hizmet sunmayı amaç edinerek kurulmuştur.

Dünya OSGB, bünyesindeki iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, sağlık personeli ve teknikerlerden oluşan güçlü ve deneyimli bir ekiple, bugün birbirinden farklı alanlarda sektörünün öncüsü olan 300’ den fazla şirkete İş Sağlığı ve Güvenliği alanında hizmet sunmaktadır. Mühendisliği yaşam şekli olarak belirlemiş bir ekiple kurulan Dünya OSGB, kurulduğu yıldan itibaren işini özenle, seçici ve titiz bir şekilde yürütmektedir. Bunun yanı sıra Dünya OSGB; teknoloji, hizmet sunulan alanlarda sektörel bilgi, mevzuata hakimiyet gerektiren bir alanda sizlere deneyim sunmaktadır.

Dünya OSGB olarak, iş dünyasının içinde, her biri kendi sektörünün öncüsü olan inşaat, ağır metal sanayi, endüstriyel tesisler, fabrikalar, alışveriş merkezleri, tekstil, mağazacılık, otomotiv, uluslararası taşımacılık gibi birçok farklı sektöre, iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmaktayız. Kurumsal amacımız her bir çalışanın işini yaparken en sağlıklı koşullarda çalışması ve güvende olmasını sağlamaktır. Her meslek, ülke ekonomisine önemli bir katkıda bulunurken, bu işlerin insana yakışan en iyi koşullarda yapılmasını sağlamak, çalışanların kısa ve uzun vadede, çalışanın işten kaynaklanan sağlık sorunları yaşamasını önlemek gibi, yaşama dokunan ve hata affetmeyen bir iş yaptığımızın bilinciyle çalışıyoruz. İşimizi en iyi şekilde yaparak en çok tercih edilen İş Sağlığı ve Güvenliği Şirketi olmak ve rekabet gücümüzü ve karlılığımızı artırmak.

İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetinin amacı, her an sorun yaşanabilecek bir alanda yüksek hizmet kalitesi ile önlenebilir kazaları tümüyle ortadan kaldırmak; çalışma hayatındaki sağlık ve güvenlik standartlarını yükseltmektir. Bizim için İş Sağlığı ve Güvenliği riskleri yaşanmadan görme ve önlem alma aşamasında gizlidir. Riskler ortaya konduğunda ise görevimiz, sezgi ve bilginin açtığı yeni pencereyi kullanarak, eksiksiz ve zamanında çözüm sunmak, kağıt üzerindeki tedbirlerin hayata geçmesini sağlamaktır. Bunun için sayısız eğitim, tatbikat ve risk analizine dair senaryolar hazırlamaktayız. Uyuyan riskleri fark edebilmek için, dünyada ve Türkiye’de sayısız örneği bir arada düşünüp, yeni koşullarla bir arada analiz ederiz.

Dünya İSG olarak bilgi ve sezginin açtığı pencere, vizyonumuzu yansıtır. İlk günden bu yana olduğu gibi bundan sonra da hedefimiz, müşteri portföyümüzü büyütüp çalışan sayımızı artırarak; yüksek teknolojiye uyumlu şekilde, ülkemizde henüz çok yeni olan İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetinin güçlü ve tecrübeli bir temsilcisi olarak yolumuza devam etmektir.